Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wr.
Już we wtorek 16 kwietnia o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Dom na Skale. Każdego, kto chce lepiej poznać Pana Boga zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia i poznawania Słowa Bożego. Spotkanie w salce parafialnej.Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019 – Żerniki

1. Kalendarz: Do II Niedzieli Wielkanocnej, czyli Miłosierdzia Bożego – Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Jutro Poniedziałek wielkanocny. Na ludowo „lany poniedziałek” lub „śmigus dyngus”. Porządek Mszy św. niedzielny: godz.9.00, 11.00 i 16.30. Tradycyjnie czytamy list rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego. Taca na potrzeby PWT i Seminarium.

3. We wtorek Caritas będzie nieczynny. Bóg zapłać wszystkim, którzy napełnili torby „Talent miłosierdzia” produktami żywnościowymi dla uboższych wśród nas. Skarbonki wielkopostne należy przynieść w niedzielę Miłosierdzia.

4. We wtorek nie będzie spotkania Legionu Maryi.

5. Od środy 24 kwietnia od godz.15.00 rozpocznie się 54 – godzinne pompejańskie czuwanie pokutno-wynagradzające za Polskę i kapłanów, za rodziny i za parafię. Trwać będzie nieustannie do piątku 26 kwietnia do godz.21.00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. Czuwanie będzie przerywane na cza Mszy św. Przewodniczy ks. Krzysztof Winkler.

6. W dniach od 24 – 26 kwietnia będziemy na pielgrzymce do Świętej lipki i Gietrzwałdu. Zastępstwo przejmie ks. Krzysztof Winkler.

7. Próby liturgiczne dla dzieci pierwszo-komunijnych w środę, w czwartek i w piątek o godz.16.30. Próby przeprowadzi ks. Krzysztof , opiekun Legionów Maryi, oraz pani mgr Katarzyna Bestecka, katechetka.

8. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz.16.00 katecheza i świadectwa. Po Mszy św. agapa w sali obok. Zaprasza wspólnota „Dom na Skale”

9. Taca z drugiej niedzieli 8 000 zł. Ofiary na kościół złożyli: Serdeczne Bóg zapłać!

10. Serdeczne Bóg zapłać organizatorom pikniku wielkanocnego i wszystkim, którzy zechcieli ten piknik nawiedzić. W maju przedstawię szczegółowe sprawozdanie.

11. Za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu Bóg zapłać Panom: Ryszardowi Woźniakowi i Jerzemu Andrzejczykowi. Za kwiaty do Bożego Grobu Pani Marii Rusinowej. Za udekorowanie świątyni P. Bogusławie Morawskiej. Za osadzenie paschału i świec P. Stanisławowi Cieleckiemu.

12. Bóg zapłać za liczny udział w liturgii Triduum paschalnego. Wszystkim wykonawcom: lektorom, kantorom, chórowi, organistom, Szafarzom, służbie liturgicznej, obsłudze.

13. Za piach i kruszywo ( dwa transporty ) na uporządkowanie strefy kolumbarium na cmentarzu oraz na plac przykościelny Bóg zapłać P. Grzegorzowi Mozolewskiemu. Za prace porządkowe przy kolumbarium Tomaszowi Kurowskiemu. Za rabatkę przy drzewku stulecia odzyskania niepodległości P. Bogusławie Morawskiej. Za wyplewienie i porządki na rabatce przy kościele P. Magdalenie Rusin-Mozolewskiej. Za naprawienie kranu przy starej plebanii P. Adamowi Rusinowi. Za wypranie flag narodowych P. Agnieszce Wójcik. Za zadbanie o krzyż na cmentarzu P. Irenie Durkaczowej i Bernadecie Żygadłowej. Także za troskę o krzyże ( 5 krzyży) oraz 4 kapliczki na terenie parafii. Za umycie kolumbarium P. Halinie Gilewskiej i córkom: Oli i Mai. Za 12 butelek wina mszalnego P. Piotrowi Kulczykowi. Bóg zapać!

14. Intencje:
- pon.
– godz.9.00 – za ofiary powstań, wojen, deportacji, stanu wojennego, katastrofy smoleńskiej, za Sybiraków, Kresowian, AK-owców, Żołnierzy Wyklętych oraz za śp. Elżbietę Szatarską
- godz.11.00 – ++ Leokadia i Alicja Woźniak, ++ Helena i Michał Majcher, ++ Magdalena i Stanisław Czerwińscy, ++ Leszek i Piotr Cieleccy
- chrzest: Lena Szarugiewicz, , Krzysztof Kamil Gerber, Konstanty Stanisław Madziarski, Diana Aniela Ordijewicz
- godz.16.30 – za zmarłych z rodzin: Janocha i Orzeł, + Piotr Mosiński
- wt. – godz.18.00 – + Leszek Cielecki
- śr. – godz.18.00 – intencja własna
- czw. – godz.18.00 – dziękczynna z okazji urodzin Jadwigi Gwóźdź
- pt. – godz.18.00 – W 50 r. urodzin P. Tadeusz Teodorowicza – dziękczynna od żony i synów
- so.
– godz.15.00 – ślub: Bartosz Muzyka i Marlena Strzykała
- godz.17.00 – + Zbigniew Pajda ( 10. r. śm.)
- ndz.
– godz.9.00 – + Franciszek Danicki
- godz.11.00 – + Helena Kunecka ( 5. r. śm.), ++ Irena , Michał i Stanisława - chrzest: Ignacy Stanisław Janczak
- godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnotę Dom na Skale
- godz.16.30 – + Henryk Michniewicz ( 8. r. śm.), ++ Jan, Leontyna, Zdzisława i Czesław Żygadłowie
15. Zapowiedzi:

Rafał Krzysztof Bęś, zam. Iwiny, stan wolny,
Dorota Agnieszka Malina, zam. Sucha Beskidzka, stan wolny. Zapowiedź II.

16 . Słowa, które krzepią:
- 22 kwietnia, poniedziałek: Ideały są niczym gwiazdy; nie uda ci się ich dotknąć. Ale tak jak marynarz na bezkresnym oceanie, możesz je obrać za przewodników i dzięki nim dotrzeć do celu. ( Carl Schrz)
- 23 kwietnia, wtorek; Nie żyjesz sam na świecie. Są tutaj również twoi bracia. ( Albert Schweitzer)
- 24 kwietnia, środa: Zawsze wychodźmy do siebie nawzajem z uśmiechem…( Matka Teresa)
- 25 kwietnia, czwartek: Dzisiaj stałam się wyższa, bo spacerowałam pośród drzew. ( Karle Wilson Baker)
- 26 kwietnia, piątek: Wielki człowiek nie zastanawia się, czy jego słowa będą szczere, a czyny roztropne, a po prostu mówi i robi to co należy. ( Mencjusz)
- 27 kwietnia, sobota: Wielkich czynów często dokonuje się pośród drobnych życiowych zmagań. ( Wiktor Hugo)
- 28 kwietnia, niedziela: Nie czekaj, aż dowiesz się, kim jesteś; zacznij żyć już teraz. ( Austin Kleon)

Lokalny dostawca internetu:

www.pwpunkt.pl